wtorek, 10 września 2013

Drukowanie wykrojów na drukarce A4

Dobry wieczór!

Instrukcja na zdejmowanie miary na sukienkę się tworzy :D jakoś ostatnio zabiegana jestem, ale postaram się jak najszybciej ją skończyć.

Dziś na prośbę na szybko instrukcja jak wydrukować moje wykroje. Myślę, że przyda się również do akcji "wykrojów na miarę" :)

Więc po kolei:

1. Pobierz z internetu program Foxit Reader (ja mam obecnie wersję 6.0), zainstaluj. Program jest darmowy, bezpieczny.
Jest to program podobny do Adobe Readera, jednak w przeciwieństwie do niego ma jedną, bardzo przydatną funkcję :)
2. Otwórz link podawany przeze mnie do pliku z wykrojem
3. Możesz ściągnąć plik bądź wydrukować go bezpośrednio z lokalizacji, jednak to zalecam tylko, gdy ustawisz Foxit jako domyślną przeglądarkę pdfów:
4. Wybierz opcję drukowania

W zależności, czy drukujesz z dysku czy bezpośrednio z linka wygląda to trochę inaczej :) Ale okno z opcjami drukowania będzie już takie samo:


Tutaj interesuje nas okno "Scaling type" - wybieramy opcję "Tile Large Pages"

Po prawej w oknie poglądowym widać będzie jak program podzielił sobie arkusz na fragmenty formatu A4. Z moimi liniami pomocniczymi mało widać, ale na pewno zobaczysz co i jak :)

No i właściwie już można drukować.

Po wydrukowaniu skontroluj wielkość oczka siatki, ja ustawiłam siatkę o wymiarach 5 na 5 cm.
Kontrola się przyda za każdym razem, mimo dobrych opcji wydruku niektóre drukarki mogą być rozregulowane i rozjechać co nieco.
Siatka pomaga również skleić równo kartki, niestety mało drukarek drukuje bez marginesów i zwykle trzeba  je ciachnąć, na pewno łatwiej to zrobić mając kilka punktów odniesienia.

No i to by było chyba na tyle.

Aha, do tej pory nie przejmowałam się za bardzo układem optymalnym do wydruku, ale następne wykroje postaram się układać tak, żeby jak najmniej trzeba było kleić.

No to powodzenia i będzie mi miło, jeśli ktoś skorzysta z moich gotowych wykrojów :) nie pogardzę ewentualnymi fotkami, jeśli coś uszyjesz :)

12 komentarzy:

 1. Ciekawy wpis, sporo się dowiedziałam o drukowaniu takich wykrojów. Do tej pory to tylko ogarniałam mniej więcej co to jest druk cyfrowy Wrocław pozdrawia serdecznie autorkę tego bloga i liczy na nowe wpisy i inspiracje!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy ktoś zlecał może drukowanie online? Jak wyglądał cały proces. Dotąd robiłem to lokalnie, ale nie zawsze mam czas podejść, a owa drukarnia to także... drukarnia online.
  Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w blogowaniu! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gdybyś kiedyś chciała sobie ułatwić sprawę to polecam Druk cyfrowy w Reprotechnice . Jednak wpis i tak przesyłam dalej - przyda się mojej przyjaciółce, która haftuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę sobie tak to po ogarniać, to mi ułatwi pracę. Drukowanie wykrojów to coś czego mi było potrzeba :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo interesujący poradnik. Dzisiaj sama spróbuję..
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Interesujący wpis. Dużo się można nauczyć. Pozdrawiam i liczę na więcej takich artykułów! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Szczerze, nie byłam świadoma że nawet tak może to wszystko wyglądać. Nigdy wcześniej z takim sposobem drukowania wykrojów się nie spotkałam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Drukarka cyfrowa również musi być dobrej jakości tak samo jak tusze w niej zastosowane. Niestety w druku cyfrowym https://www.maxsc.com.pl stosując wydruk atramentowy jest to całkowicie mijające się z celem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Drukowanie Wrocław - Reprotechnika to jedno z najlepszych miejsc w mieście. Działają na rynku od wieli lat, pracują na znakomitym sprzęcie, a ich produkty zawsze wyglądają schludnie i elegancko. Uwielbiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeśli już musimy robić takie druki na drukarce a4, to zastosujmy chociaż druk cyfrowy https://www.maxsc.com.pl aby mieć jak najlepszy obraz wydruku. W takim przypadku nasz druk będzie widoczny i nie będziemy musieli się domyślać co faktycznie na nim jest.

  OdpowiedzUsuń
 11. W CCS Druk Cyfrowy www.ccsdruk.pl sprostamy nawet najbardziej wymagającym wyzwaniom! Sprawdź już teraz!

  OdpowiedzUsuń