niedziela, 16 lutego 2014

Robi się ...

Pojechała na święta i zniknęła ..
Dlaczego zniknęła? Bo nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności została pozbawiona najnowszej zabawki.

Mój Merrylock pojechał ze mną do rodziny, chciałam, żeby Mama mogła spróbować co to za cudo. No i  zamiast na kilka dni maszyna została u niej już na stałe.
A co się stało? Ano to, że zepsuło nam się auto i musiałam wracać do domu innym środkiem lokomocji. No i niestety maszyny zabrać nie mogłam.
Jednak jest również pozytyw związany z tą sytuacją - mojej mamie spodobała się maszyna na tyle, że została u niej a ja po prostu zamawiam sobie następną. Więc niedługo znów będę miała moje cudo :)

Ale żeby nie było, w międzyczasie coś się jednak dzieje .. wiem, tak czy siak mam tempo żółwia, no ale jestem kobietą pracującą i do tego leniwą, także tego ..

Ostatnimi czasy porwałam się na konstrukcję żakietu i szczerze mówiąc mimo, że na 1 rzut oka nie wydaje się to dużo trudniejsze niż inne rzeczy to jednak trochę czasu mi zajęło rozgryzienie co i po co i do czego.
Na razie jestem na takim etapie:


Czyli jak widać brakuje jeszcze kołnierza i rękawów.
Wstępną konstrukcję na rękaw już pokazywałam, więc podstawa opracowana. Teraz tylko zostaje wymodelować go odpowiednio do tego kadłubka no i zrobić ten nieszczęsny kołnierz.

W międzyczasie działam z konstrukcją sukienki dla Liliany. Wiem, wiem, pochwaliłam się akcją a tu nic się nie dzieje, ale to nie do końca prawda :) dzieje się, tylko powoli ... mam nadzieję, że jak tylko dokonam poprawek i skonstruuję Lilianie rękaw to pochwali się nową sukienką :)

Jeśli Iwona jest nadal chętna to będzie następna, więc niech się przygotuje pomału do pomiarów!


3 komentarze:

  1. Ty to sama wszystko zrobiłaś? Tę całą konstrukcję??? Chyba dobrze przeczytałam :) Gratuluję wiedzy i zdolności!

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętna jestem :-) Ale prawdę mówiąc nie wiem jaki model sukienki chciałabym mieć... Muszę poszukać, zainspirować się :-) Model na spodnie miałabym od ręki... :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Dla mnie to czarna magia, bardzo podziwiam ten fach. Zawsze poluję na indywidualność w ubiorze oraz dodatkach. Ostatnio spodobały mi się zegarki drewniane, jeden planuję sobie sprawić jeszcze w tym roku. Często tego typu rzeczy w przyszłości stają się trendem, dlatego wolę takich wyborów dokonywać zawczasu.

    OdpowiedzUsuń